Сведоштва Print
Сведоштва

Актуелниот норвешки доктор Dr. Overbaj, PhD, со години бил загрижен специфично за штетното влијание на водата за пиење врз здравјето на луѓето. Докторот тврди дека загадената и хлорирана вода за пиење може да влијае на појавата на дијабетес и артериосклероза. „Според мене, секој еден дом навистина би требало да поседува кесичка Vivatap® во секое време“.

Karl-Reinhardt Haland за Vivatap®

Страдав од псоријаза уште од својата 17-18 година. Тоа течеше постепено, најпрво со чешање и мали избивања на ноктите и скалпот. Кожата се лупеше од моите раце и стапала. Раните на моите стапала предизвикуваа толкава силна болка што едвај одев на штаки. И наутро и навечер ми требаше помош за облекување и соблекување. Не можев да ги држам ножот и вилушката за време на моите оброци. Пресвртница во мојот живот дојде два дена пред Божиќ 1997 г. Мојата сопруга донесе дома Vivatap® пакет. Пиев најмалку 2 литри на ден. Од ден на ден напредував и по две недели откако почнав да користам Vivatap® , веќе можев да почнам да работам. Го користам Vivatap® веќе 6 години. Vivatap® ми помогна преку нејзините природни минерали да ја надвладеам болката.

Наде-Прилеп

Јас сум Наде од Прилеп, имам 2 годишна ќерка и сакам да го кажам своето позитивно искуство од употребата на Vivatap®. Најпрво на детето започнав да му давам превриена вода, кога ке каснеше банана имаше запек. Од седмиот месец започнав да и давам Vivatap®, столицата и се нормализира а исто така и фонтанелата на главчето се затвори во рекордно време. 

Јордан Вешоски-Струга (поет)

Дарот на радозналоста и проучувањата на моето битие и светот, ме донесе до средба со производот Vivatap® кој без двоумење го внесов во мојата исхрана. Срдечно тврдам дека уште со првата чаша, го почувствував добробитот од делувањето во моето тело.Од 2002 год боледувам од хеликобактер пилори, инфекција на желудник со тоа што дури и обична вода кога ќе се напиев имав грчеви и нервозни чувства. Кога почнав да ја употребувам водата со Vivatap® јас почнав да пијам вода, и сите непријатни чувства не ги чуствував, дури и дишењето ми е подобрено. Најпријатно им ја препорачувам Vivatap® на сите, болни и здрави, бидејќи светот е претворен во едно големо село на инфекции и зарази, а водата е извор на животот-човекот е 70% составен од вода. 

Мирослав-Скопје

Јас сум пензиониран медицински лаборант и сакам да го споделам моето позитивно искуство од употребата на Vivatap® . Боледувам од ангинапекторис, зголемен крвен притисок и зголемени масти. Се лекувам повеќе години и редовно примам терапија од мојот лекар. Кога слушнав за Vivatap® веднаш почнав да ја употребувам водата третирана со Vivatap® . После два месеци направив лабараториски анализи и резултатите ми се во границите на нормалата. Lековите што ги пиев на почетокот ги преполовив, а некои сега ги имам и острането. Сето тоа неможе да се должи на ништо друго освен на позитивното дејство на водата третирана со Vivatap® . Затоа би сакал ова мое искуство да допре до сите кои можат да го прочитаат. Моја искрена препорака е да почнат да го употребуваат и да се уверат и самите во позитивното дејство на водата третирана со Vivatap® . 

Фикрије-Скопје

Vivatap® почнав да користам од август 2006 година. Почнав да пијам по 2 литра вода на ден и можам да ја осетам свежината на водата. По 2 месеци приметив дека шеќерот во крвта ми се намали, а по 4 месеци редовно користење на Vivatap®, шеќерот ми се нормализира а исто така и маснотиите што ги имав во крвта. Во истиот тој период, имав и висок очен притисок кој во текот на тие месеци исчезна. Редовно користам Vivatap® и задоволна сум од производот. 

Џули-Скопје

Сакам да го споделам моето искуство со Vivatap® и да ви укажам за позитивното искuство од неговата употреба. Vivatap® го употребувам краток период но искуството е навистина позитивно. Во налетот на стомачните вируси во нашиот град и јас не бев поштедена. Имав големи стомачни тегоби, многу чести столици и поради тоа се чувствував доста изнемоштено. За моја среќа тоа беше кратко. Vеднаш по препораката на една моја пријателка, на секои 30 мин во чаша со вода ставав по една кесичка Vivatap® и ја испивав. Набргу болките во стомакот ми се смирија, исцрпеноста исчезна и ноќта ја поминав без столици. Следното утро се чувствував како нова. Vivatap® ви го препорачувам на сите.Исто така ви препорачувам во секое време и во секој момент да го имате при себе, бидејќи може да ви биде од корист и во вакви ситуации. 

Марија –Скопје

Сакам да го пренесам своето искуство од пиењето вода третирана со Vivatap® . Прв пат слушнав за Vivatap® пред една година и одтогаш редовно го употребувам и сум многу благодарана за тоа -ќе ви објаснам зошто: Целосно бев изнемоштена поради болки во кичмата, колената и зглобовите. Во 1995 год на кичмата ми открија остеопороза. Немав сила да пешачам дури имав и кочење на колковите. Имав шеќер-дијабет 2 група, пиев таблети и одев редовно на контрола (дијабетот ми беше10,5 а маснотиите зголемени над 8). Страдав од алергии, примав терапија (редовно две години со таблети) и еднаш годишно примав вакцина. Подобрувањето траеше само додека ја примав терапијата. Докторката ми кажа дека ми е изгубен имунитетот и повеќе нема што да се направи. Исто така имав киселини и поради тоа редовно пиев Ranitidin, a еднаш годишно правев и гастроскопија. Oткако почнав да пијам вода третирана со Vivatap® пресреќна сум , бидејќи болките во кичмата, колената и зглобовите ми се намалени и скоро изгубени, остеопорозата е намалена и не напредува, киселини повеќе немам, шеќерот ми e 6,2 а маснотиите ми се во нормалата. Сето ова можам да го докажам и со лекарска документација. Vivatap® на сите од се срце им го препорачувам. 

Валентина –Струга

Имав проблем со Цин, редовно земав терапија која ми бе[е препорачана од докторот но никогаш не успеав комплетно да го решам проблемот. Zа само две недели употреба на водата третирана со Vivatap® , мојот проблем изчезна. Сега редовно ја користам, а почнав водата третирана со Vivatap® да ја употребувам и за лична хигиена. Навистина сум презадоволна и на сите топло им го препорачувам овој револуционерен производ. 

Валентина

Имав проблеми со желудникот. Имав многу киселини и болки. Sо пиењето на водата третирана со Vivatap®, после еден месец киселините и болките исчезнаа. 

Мирјана-Битола

Подолго време имав проблеми со алергии, бев алергична на прашина а во зачадени простории воопшто и неможев да седам. Почнав да пијам дневно по 2 литри вода третирана со Vivatap® и за само две недели почувствував значително подобрување. Mојот доктор беше изненаден од резултатите кои ги добив при последната контрола. Vivatap® го користам веќе 4 месеци и навистина сум презадоволна. 

Сафет-Струга

Пред неколку години имав инфаркт. Со пиење на вода третирана со Vivatap® , почувствував подобрување на моето здравје. Навистина на сите им го препорачувам да го користат. 

Ѓулшен-Гостивар

Долго време имав проблем со високиот хемоглобин, но со употребата на Vivatap® , за брзо време хемоглобинот се врати во нормала. Сега цело семејство користиме Vivatap® и сите сме многу задоволни и здрави. 

Стеван-Струга


Имав проблеми со кеселините во желудникот и употребував многу лекарства. Да бида искрен бев скептик во врска со Vivatap® и ми требаше доста време да почнам да го користам. Денес можам да посведочам дека со употребата на Vivatap® киселините ми исчезнаа и почувствував големо подобрување на моето здравје. 

Македонка-Струга

Имав камен во жолчката и имав голем број на здравствени проблеми. Од таа причина морав да внимавам на исхраната-јадев единствено многу лесна храна. Со употребата на Vivatap® почувствував значително подобрување и сега можам да јадам без никакви проблеми. 

Наташа -Струга

Имав проблеми со стомачен вирус и имав болки во стомакот –дијареа и изнемоштеност. Со само еден ден пиење на вода третирана со Vivatap® дијарејата и болките исчезнаа. Навистина сум задоволна и на сите им го препорачувам. 

Гордана-Неготино

Откако користиме Vivatap® јас и моето семејство пиеме повеќе вода. Пред да почнам да го користам овој производ скоро воопшто не пиев вода и наместо вода пиев минерални води. Бев подуена и тоа за мене беше непријатна состојба. Исто така имав проблеми со столицата. По месец или два, тие две ситуации се променија. Сега се чуствувам навистина добро. 

Зара-Неготино

Vivatap® користам веќе неколку месеци. Имав нестабилен висок крвен притисок и по 2 месеца редовно користење од производот притисокот ми се стабилизира. Тромбозата што ја имав со години, сега целосно исчезна. 

Вера-Битола

Имав големи камења во бубрезите и инфекција во мочните патишта. По кратко време на користење на Vivatap® - само по 2-3недели, мокрењето се нормализира а моите камења се смалија. Сега многу добро се чувстувам. 

Емилија-Битола

Страдав од опстипација од 12 год возраст. Ги испробав сите медицински методи но немаше никаков ефект. Поради тоа имав голем проблем во секојдневните обврски. По пиењето на вода третирана со Vivatap®, се нормализира работата на цревата и проблемот исчезна. 

Борче-Струга

Пред две години ми пукна чирот во желудникот. Покрај тие проблеми многу ме мачеа и киселини. За терапија пиев 80мг Фамосан. После 4-5месеци редоvно користење на Vivatap® , речиси да немам никакви проблеми ни со стомакот ни со киселините а и имунитетот ми се зголеми. 

Нада-Скопје

Употребувам две недели Vivatap® по препорака од пријател. Веќе 15 год. страдам од Колитис. Сум ги поминала сите доктори, сум ги употребувала сите лекарства но и покрај тоа проблемите не се решија. По користењето на водата третирана со Vivatap® , неможев да поверувам дека само по една недела состојбата почна да ми се подобрува. Затоа на сите би сакала да им препорачам неизоставно да употребуваат Vivatap® . 

Ирена од Скопје

Имам 2 месечно бебе. Во текот на цела бременост пиев негазирана флаширана вода - една од најпродаваните и најрекламиранате во нашата земја (не би сакала да ја споменам по име и да и правам антиреклама, тоа не ми е цел). Од таа вода пиев по 2 литра на ден. Околку 1 месец пред породувањето добив ситна алергија по целото тело. Мојот гинеколог не знаеше која е причината за тоа. Кога се породив во болница престојував 6 дена и бев во контакт со шест различни гинеколози и ниту еден не можеше да ми одговори од што е можно да имам алергија. Пробав и со крема против алергија, но и тоа не ми помигна.
Кога се вратив дома решив да ја променам водата и да пијам вода третирана со Vivatap®. За 3-4 дена алергијата ми исчезна. 

Рафајло - пензионер од Скопје

Сакам да посведочам на кој начина Vivatap® ми помогна. Долги години имав некои израстоци како бемки на колената. Пробував се и сешто но ништо не ми помогна. Пиејќи од водата со Vivatap® осетив како тие се повеќе и повеќе исчезнуваат и на крајот сосема исчезнаа. Покрај тоа, на вратот долги години имав гној од кој излегуваше бела течност. Не ми беше лесно. За мое чудо - гнојот целосно се повлече и сега немам никакви проблеми. Гледајќи ја чудотворната моќ на Vivatap®, земав со памук натопен во таа вода , да ги мачкам белите дамки кoи ги имав на рацете - и тие исчезнаа. 

Сведоштво од Елена

Порано имав повремени болки во бубрезите и откако почнав да пијам вода третирана со Vivatap® , тие болки исчезнаа.